طرز رفرنس دهی در نرم افزار اکسل

ساخت وبلاگ
چکیده : آدرس دهی، رفرنس دهی یا ایجاد مراجع سلولی ساده و ترکیبی یکی از مهم ترین موضوعات در کار با سلول ها در ... با عنوان : طرز رفرنس دهی در نرم افزار اکسل بخوانید :

آدرس دهی، رفرنس دهی یا ایجاد مراجع سلولی ساده و ترکیبی یکی از مهم ترین موضوعات در کار با سلول ها در نرم افزار اکسل است. در این پست بصورت تصویری این موضوع را که از سری آموزش های کاربردی نرم افزار اکسل است به شما آموزش می دهیم. قبل از معرفی روش های آدرس دهی در اکسل ابتدا باید ببینیم Reference در اکسل به چه معناست؟ Reference به یک سلول و یا یک محدوده از سلول ها گفته می شود که اطلاعات درون این سلول ها در داخل توابع و فرمول های اکسل مورد استفاده قرار می گیرند. برای آدرس دهی در اکسل از دو روش استفاده می شود.

  • آدرس دهی نسبی
  • آدرس دهی مطلق

دو نوع مرجع سلولی وجود دارد. نسبی و مطلق. مراجع مطلق و نسبی وقتی که کپی شوند یا سلولی های دیگر را پر کنند به طور متفاوت رفتار می کنند. مراجع نسبی هنگامی که یک فرمول سلول دیگر کپی شده باشد، تغییر میکند. مراجع مطلق در هر صورت ثابت باقی میمانند و فرقی ندارد که کجا کپی شده باشند.

مراجع نسبی

به طور فرض، همه ی مراجع سلولی، مراجع نسبی هستند. وقتی در اطراف سلول های چندگانه کپی شدند، بر اساس جایگاه نسبی سطر ها و ستون ها، تغییر می کنند. به عنوان مثال، اگر شما فرمول را از سطر ۱ به سطر ۲، کپی کنید: فرمولخواهد شد .

مراجع نسبی، هر جا که شما نیاز به تکرار محاسبه مشابه در اطراف سطر ها یا ستون های مشابه داشته باشید، فوق العاده مناسب هستند..

برای ساختن و کپی یک فرمول، مراجع نسبی را استفاده کنید.

در مثال زیر ، فرمولی می خواهیم بسازیم که قیمت هر آیتم آن به وسیله مقدار آن، افزایش خواهد یافت. یعنی قیمت در تعداد هر چیزی ضرب خواهد شد .

به جای ساختن یک فرمول جدید برای هر سطر،ما میتوانیم یک فرمول واحد در سلول D2 بسازیم و سپس آن را در سایر ردیف ها کپی کنیم. مراجع نسبی را انتخاب خواهیم کرد. بنابراین، آن فرمول به طور صحیح، کل هر آیتم را حساب می کند.

  1. سلولی که فرمول را شامل خواهد شد، انتخاب کنید. در مثال ما، سلول D2 را انتخاب خواهیم کرد.

C:UserstakrayanehDesktopUntitled.jpg

ادامهطرز رفرنس دهی در نرم افزار اکسل

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 21 آبان 1397 ساعت: 11:28